Czy wiesz, że…
- Restrykcyjne przepisy unijne nakładają bardziej rygorystyczne obowiązki w zakresie norm sanitarno-epidemiologicznych dla wody z sieci wodociągowej, niż dla wody butelkowanej. Według ekspertów w zakresie technologii, proces oczyszczania i dostarczania wody jest bardziej przyjazny środowisku naturalnemu, niż produkcja wody butelkowanej. Poza tym woda z kranu jest około 300 razy tańsza niż woda z butelki.
- Chełmska kranówka jest wodą średniozmineralizowaną o dużej twardości, delikatnie zasadowym odczynie pH oraz pozostałych właściwościach podobnych lub nawet lepszych od butelkowanych wód mineralnych.
- Przyjęło się uważać, że niewłaściwe jest picie wody z kranu i że można pić jedynie „przegotowaną kranówkę”. Gotowanie wody w powszechnej opinii oczyszcza ją i zmiękcza. Jednak nie można mówić o oczyszczaniu wody, która jest czysta.
- Słuszne jest jednak twierdzenie, że woda gotowana jest bardziej miękka, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury wytrącają się minerały.
- Należy zdementować potocznie krążącą opinię, jakoby kamienie w nerkach powstawały z powodu picia „twardej” wody. Zwiększoną częstość kamicy nerkowej rejestruje się głównie w wyniku dużego spożycia białka, rafinowanych węglowodorów, soli kuchennej oraz zbyt małej konsumpcji błonnika.
- Chełmska kranówka jest bogata w składniki mineralne, głównie wodorotlenki wapnia, magnezu i sodu, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
- Akredytowane laboratorium MPGK na bieżąco monitoruje jej parametry, zapewniając wysoką jakość, niczym nie odbiegającą od wody butelkowanej.
Chełmska kranówka jest bezpieczna, zdrowa i tania!